
Grol sluit reguliere competitie af met gelijkspel
SportGrol speelt zaterdag halve finale nacompetitie
GROENLO - Op maandag 25 mei, Tweede Pinksterdag, stond voor Grol en Spero de laatste wedstrijd van de reguliere competitie op het programma. Voor beiden stond echter niets meer op het spel: Spero was al gedegradeerd en Grol was al zeker van nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse. Voor Grol was het alleen ‘spannend’ of zij de hoogste, één na hoogste of laagste periodekampioen zouden worden, want dit bepaalt de indeling voor de nacompetitie. Er waren deze middag echter geen verrassingen in de tweede klasse F en Varsseveld behaalde de tweede periode en Quick 1888 wist de tweede plaats veilig te stellen en daarmee ook een periodetitel binnen te halen.
Bij Grol waren maar liefst negen spelers deze broeierige middag door blessures, schorsing en verplichtingen verhinderd. Dit betekende echter wel kansen voor anderen om te spelen en spelervaring op te doen. Zo konden jeugdspelers Sem van Beckhoven en Teun Geelink weer minuten maken en maakte jeugdspeler Juup Ratering uit Beltrum zijn debuut voor Grol 1. Een mooie ontwikkeling in aanloop naar de komende seizoenen.
Doordat er niets op het spel stond, en mede door het warme weer, ontwikkelde de wedstrijd zich tot een veredelde oefenpot, waarbij het voor Grol belangrijk was om geen blessures of schorsingen op te lopen en een goed gevoel over te houden in aanloop naar de halve finale van de nacompetitie op zaterdag 30 mei.
Het was een open wedstrijd, waarbij Grol veelvuldig in balbezit was, maar beide ploegen kansen kregen. Een schot van Tyn Brockötter kaatste via de onderkant van de lat en tweemaal op de doellijn het veld weer in. Tegen de verhouding in, waarbij Grol teveel ruimte weggaf, was het vervolgens Spero dat op een 0 – 1 voorsprong kwam. Voor rust trok Grol dit echter weer recht met doelpunten van Jordy Schutten en Luc Berentsen. Jordy kon een prachtige lage voorzet van Jakob Corts van dichtbij binnenschieten en Luc kon op aangeven van Tyn Brockötter van dichtbij de voorsprong binnen tikken: 2 – 1. Dit was tevens de ruststand.
Ook na rust golfde het spel op neer. Grol had genoeg kansen om de voorsprong verder uit te breiden, maar een schot van Luc belandde op de keeper en Tyn Brockötter verzuimde om een overtal situatie goed uit te spelen. Aan de andere kant werd een vloeiende aanval van Spero afgerond met een kopbal dat over het Groldoel heen ging. Wederom was Grol veelvuldig in balbezit, maar dit kon niet worden omgezet in grote kansen. Het was dan ook jammer dat jeugdspeler, maar inmiddels vaste waarde en één van de meest talentvolle Grol 1 spelers, Joost Penterman, een te korte terugspeelbal had, waardoor Spero de gelijkmaker kon aantekenen: 2 – 2. In de allerlaatste minuut draaide Luc Berentsen zich vrij voor de keeper, maar zijn schot was helaas niet zuiver genoeg en ging naast het doel.
Dit betekende helaas maar één punt in de laatste reguliere competitie wedstrijd en een uiteindelijke 6e positie op de eindranglijst van de 2e klasse F.
Nu kan Grol zich gaan voorbereiden op de nacompetitie voor promotie. Daarbij speelt het aankomende zaterdag 30 mei om 14.30 uur (tijd onder voorbehoud) in de halve finale tegen het zeer sterke HSV De Zuidvogels in Huizen (vlak bij Bussum en Naarden). HSV De Zuidvogels heeft een super tweede seizoenshelft gehad, maar kwam toch net te kort voor direkt klassebehoud en is op de 12e plaats geeindigd in de 1e klasse F. De winnaar van deze wedstrijd speelt een week later tegen de winnaar van Quick 1888 tegen s.v. Losser op neutraal terrein.