
Michelle Temminghoff. Foto: Mark Ebbers
Middag vol kunst in Groenlo
CultuurGROENLO - Een dubbele opening van kunstexposities afgelopen zondagmiddag in Groenlo. In ’t Koetshuys aan de Nieuwestraat in Groenlo werd de expositie Mijn eigen weg geopend, met werk van de Groenlose Michelle Temminghoff. Daarna was er in het voormalige gemeentehuis de opening van het eerste pop-upmuseum in Groenlo en omstreken. Stroom Opwaarts: in een aantal ruimtes is twee maanden beeldend werk te zien van drie eigenzinnige kunstenaars.
Door Mark Ebbers
Voor Michelle Temminghoff was het een weerzien met de plek: enkele jaren geleden liep ze voor haar opleiding grafisch ontwerpen stage bij IdeeMedia, gevestigd in hetzelfde pand en zelfs de zelfde ruimte waar nu enkele tientallen werken van haar worden geëxposeerd, schilderijen en prints van digitaal werk. Peter Konings van het organiserende KiK (Koets in ’t Koetshuys) én mede-eigenaar van IdeeMedia: “Michelle deed het tijdens haar stage uitstekend, het werken in opdracht ging haar prima af, maar ze was al wel een beetje dromerig. Ze heeft na haar opleiding in 2019 besloten haar eigen weg te gaan.”
En dat deed ze. Onder andere via TikTok en Instagram werkte ze aan haar stijl en bekendheid. “Een van de redenen is dat ik niet naar de kunstacademie ben gegaan, is dat ik mijn eigen stijl op mijn eigen manier verder wilde ontwikkelen.”
Michelles werk is deels collage-achtig, met elementen van graffiti en bewerkte foto’s, met meestal felle kleuren. Realistische onderdelen gecombineerd met tekstfragmenten en kleurige abstracte elementen. Een deel van haar werk is duidelijk beïnvloed door de pop-art. “Ik maak veel digitale tekeningen, ik doe veel aan digitale beeldbewerking met bijvoorbeeld Photoshop,” vertelt ze, “en maak daar prints van.”
Haar werk is ook te koop bij KiK, tijdens de opening gaan er al enkele van de hand. Tientallen genodigden, donateurs van KiK en bekenden van de kunstenares, bekijken de werken en gaan met de maakster in gesprek, die aangeeft dat alles gevraagd kan worden.
Michelles kunst is ook buiten haar woonplaats Groenlo te zien. In het Groninger Museum exposeert ze samen met enkele andere beginnende kunstenaars. “Ik deed in mei jongstleden mee aan een door 3FM en het Groninger Museum georganiseerde actie. Ik stuurde werk in en werd geselecteerd. Mijn meest recente werk is daar een aantal maanden te zien.” En toeval of niet, een kwartier voordat ze hiervan op de hoogte werd gesteld, kreeg ze bericht van Peter Konings, een contact dat uitmondde in de expositie Mijn eigen weg, waar naast tientallen originele werken ook een reproductie te zien is van het werk dat in Groningen hangt.
Michelle heeft er momenteel nog een baan bij in een totaal andere sector, maar wil gaan voor het professioneel kunstenaarschap. Wellicht helpt de expositie binnen de Groenlose gracht daarbij. Mijn eigen weg is nog te zien tot 29 november.
Stroom Opwaarts
Na een uur vertrekt het gezelschap naar de Markt/Kevelderstraat voor het tweede deel van deze kunstzinnige middag in het centrum van Groenlo. De opening van het Pop-Up Museum Stadhuis Groenlo. In samenwerking met de gemeente Oost Gelre is een expositieruimte ontstaan in het momenteel leegstaande stadhuis. Gedurende twee maanden is hier de expositie Stroom Opwaarts te zien van drie vernieuwende kunstenaars. Peter Konings opent ook dit deel van de middag: “Als je tegen de stroom invaart, zie je meer. Iets dat past bij de drie kunstenaars die we hier de komende tijd exposeren.”
Wethouder Ellen Dusseldorp van Cultuur van Oost Gelre verricht de officiële opening, in aanwezigheid van twee van de drie kunstenaars, van “dit eerste pop-upmuseum in de Achterhoek”.
Er is een bijzondere expositie samengesteld met grafiek van schilder-schrijver Jan Cremer waarmee Groenlo de afgelopen jaren een speciale band heeft opgebouwd. Een eerbetoon aan deze markante, juni jongstleden overleden kunstenaar.
Verder is er werk te ondergaan van Nemo Vos, een bijzondere VR-experience waarin zondagmiddag dertien mensen tegelijk acht minuten in worden meegenomen. Een langere VR-film is vanaf de maandag na de officiële opening doorlopend te zien. Getiteld 8 Miljard Ikken neemt de film de toeschouwer 20 minuten mee over onze planeet, met sounddesign en teksten van Spinvis.
Kamiel Rongen is te bewonderen met zijn video- en fotowerk Waterballet waarmee hij vijf jaar geleden Galerie KiK opende. Extreme close-ups van water met verf en andere kleurige materialen doen denken aan fantasy-landschappen op verre planeten.









