
Steun in zware tijden
OpinieDinsdag 1 november werd in de gemeenteraad de begroting besproken. Een dag waarop wordt vastgelegd wat je het komende jaar kwijt gaat zijn aan de gemeentelijke lasten en het moment waarop vast komt te liggen waar de gemeente dit aan uit gaat geven.
Creatieve lastenbeperking voor iedereen!
Er gebeurt van alles in de wereld op dit moment met de oorlog in de Oekraïne, de energieprijzen en de hoge inflatie. De ene crisis is nog niet achter de rug of de volgende klopt alweer op de deur. Alles staat aan alle kanten onder druk. Dit heeft invloed op de portemonnee van ons allemaal. De investeringen die de gemeente de komende jaren wil gaan doen moeten ook doorgang kunnen vinden ondanks de stijgende prijzen.
Om toch iets te kunnen vinden om al onze inwoners, ongeacht hun inkomen, en bedrijven een steuntje in de rug te geven, zijn we op zoek gegaan naar een creatieve oplossing.
Deze is gevonden in de rioolheffing. Iedereen gebruikt water. Of je nu een hoog of een laag inkomen hebt en of je nu een bedrijf bent of een vereniging met een eigen accommodatie. Bovendien was er nog ruimte in de reserve Riool. Ge-oormerkt geld wat niet voor iets anders gebruikt mag worden.
€0,20 per kuub lijkt dan misschien niet veel, maar het is wel €24,- voor een gemiddeld huishouden met een verbruik van 120 kuub water. Dit is bijna de helft van de stijging van de totale gemeentelijke lasten voor een gemiddeld huishouden dat was voorgesteld in de begroting. De VVD is dan ook erg blij dat ons amendement op de rioolheffing met steun van OOG, NLOG en het CDA is aangenomen.
Appeltje voor de dorst!
Het college kwam in deze begrotingsvergadering ook met hun eigen ondersteuningspakket voor inwoners en verenigingen. Een goed ondersteuningspakket dat juist degenen met een middeninkomen die niet in aanmerking komen voor allerlei regelingen een steuntje in de rug geeft. De VVD is erg blij met dit voorstel. Wij geloven dat op deze manier het geld echt op de goede plek terecht komt en niemand uitgesloten wordt. Inwoners, maatschappelijke voorzieningen en ondernemers kunnen allemaal steun krijgen. Toch hebben wij ook bij dit raadsvoorstel een amendement ingediend. In het raadsvoorstel wordt er anderhalf miljoen euro uit de belegde reserves gehaald om in een fonds te storten die leningen uitgeeft voor duurzaamheidsinvesteringen. Het fonds is prima. En als het goed is vloeit dat geld weer terug naar de gemeentekas. Alleen de financiering zien wij graag anders. Ons amendement wil het bedrag van anderhalf miljoen uit het verwachte resultaat 2022 halen, die naar alle verwachting ruimschoots voldoende is, maar mocht dat niet voldoende zijn dit aan te vullen vanuit de vrije reserve. De VVD hecht er waarde aan om de zogenaamde NUON-reserves op peil te houden.
Ook dit amendement is aangenomen met steun van OOG en de NLOG.
De VVD-fractie hoort graag van onze inwoners en ondernemers. Neem gerust contact op via e-mail of de socials.
Fractie VVD Oost Gelre
Kees Porskamp k.porskamp@oostgelre.nl (fractievoorzitter)
Fiona Algera f.algera@oostgelre.nl
Sharon Bürer s.burer@oostgelre.nl
Frank Boschker f.boschker@oostgelre.nl
Alfred Wopereis a.wopereis@oostgelre.nl
Frank Beurskens f.beurskens@oostgelre.nl (commissielid)










