Afbeelding

Sportschool

Opinie Columns

Sportschool

Zijn jullie ook zo blij met de Anytime Fitness sportschool lieve Grollenaren? Ik kom er tegenwoordig twee keer in de week. Als ik dat vertel aan mensen die mij van vroeger kennen is hun reactie doorgaans “Ja, haha, geleuf - ie ut zelf?” 

Dat ze zo reageren komt omdat ik nooit heb gesport. Ik zat wel op volksdansen, als puber, in de Stuurhut: de barak achter de Protschool, zeg maar achter de Mattelier. Daar hing een poster van Tito en een vlag van een ver land, en de muziek was helemaal geweldig. Israëlisch, Joegoslavisch, Roemeens, alleen al vanwege de muziek beleefde ik daar heerlijke uren. Mevrouw Hoffman wist ongelooflijk veel te vertellen over het ontstaan van de dansen en regelmatig nodigde ze ook een prof uit die ons dan Hongaarse (Jaap Leeghwater) of Portugese (Fernando Peixoto) dansen leerde. Dat ik die namen nog weet is wel apart geloof ik hè? Ik heb een heel raar soort geheugen.

Maar goed, afgezien van het feit dat die dansen enorm pittig waren voor je conditie: echt sporten kon je dat natuurlijk niet noemen. En tijdens de gymlessen op het Marianum ging ik meestal naar Wissink. Tot zover mijn sportieve jeugd.

Dus. Reeds vóór de opening van AF had ik al een abonnement te pakken want het moest er eindelijk maar eens van komen. Tijdens de eerste week in het gloednieuwe gebouw ( was het 2020?) peddelde ik braaf in een legging en met een handdoekje en een flesje met inhoud die in ieder geval op water léék naar de plek waar wij vroeger buitenspeelden. Ik liep naar binnen en ging op één van de loopbanden staan. Ik bekeek het beeldscherm voor me en ik wilde net een beginnersprogramma instellen toen mijn oog viel op een paar stickers daar vlak onder. Ik las: 

“VOORZICHTIG: Gevaar voor persoonlijk letsel. Wees uiterst voorzichtig bij het op- of afstappen van een bewegende band. Lees het gebruikershandboek vóór gebruik.

WAARSCHUWING! Hartslagmeetsystemen kunnen onnauwkeurig zijn. Overmatig trainen kan ernstig letsel of de dood veroorzaken. Staak de training onmiddellijk, als u denkt dat u flauw gaat vallen.

WAARSCHUWING! Zorg voor goede instructies voordat u dit apparaat gebruikt. Inspecteer het toestel vóór gebruik. Stop de training indien u het gevoel hebt dat u duizelig of kortademig wordt. Blijf uit de buurt van alle bewegende delen.”

Ik knipperde even met mijn ogen en ik stapte weer van de loopband af. In een waas liep ik naar de zithoek, ik pakte een kopje cappuccino en zuchtte even diep. Daar was ik even aan gevaar ontsnapt zeg. Geschrokken dacht ik even na over wat ik had gelezen. De dood… Hartslag… Blijf weg bij bewegende delen… (Ja maar HOE DAN?)

Ik nam een besluit. Ik liep naar de instructeur, vroeg om het handboek en ik ging naar huis. De dood… zijn ze nou helemaal belatafeld. Ik ben verdorie net vijftig geweest!

Maar goed, drie jaar later had ik het handboek uit. 

En nu kan ik echt niet meer terug. 


mirjam@writeme.com

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant