Davey Schutten (rechts) in een duel met een speler van VVG '25. Foto: Marcel Houwer

Davey Schutten (rechts) in een duel met een speler van VVG '25. Foto: Marcel Houwer

Grol doet zichzelf tekort met een gelijkspel

Sport

GAANDEREN - De algemene verwachting was dat de hoofdmacht van Grol -en dat afgelopen zondag op het sportpark ‘De Pol’ in Gaanderen tegen VVG ’25- het eerste deel van de competitie ‘24-’25 zou afsluiten met een overwinning. Maar de praktijk leverde een totaal ander beeld op, te weten een 2-0 achterstand bij rust, die in het tweede, tevens bijzonder enerverende bedrijf van het duel nog kon worden omgezet in een 2-2 gelijkspel.  

Het zat Grol vooraf en direct na de aftrap van de wedstrijd tegen de Gaanderse opponent niet bepaald mee. Zo kon trainer-coach Nijman naast enkele langdurige afwezigen geen beroep doen op voor het team erg belangrijke spelers, te weten Mark Hietland en Yaluca Meusert. Daar kwam bovenop dat na nog geen kwartier spelen linkerspits en aanvoerder Tycho Riteco zwaar geblesseerd het veld moest verlaten. Zijn vervanger Titus Hoffman, kon als middenvelder niet het spel van captain Riteco kopiëren en het was Luc Berentsen die niet alleen de aanvoerdersband overnam, maar ook te maken had met dat de gebruikelijke aanvoer vanaf de linkerkant wat deze wedstrijd betreft een plaatsje in de ijskast kreeg. Daar tegenover stond wel een positief gegeven; Jose Carlos Gonzales maakte zijn rentree in de basiself en spelers als Thiemo Wessels, maar ook nieuwkomers Davy Schutten en Tyn Brockötter speelden een dijk van een wedstrijd. 

Echter was het wel VVG ’25 dat met een 2-0 voorsprong op het scorebord ging rusten. In eerste instantie was het in de 24ste minuut Yannis Megens, die voor een verrassende openingstreffer zorgde, waarna Patrick Pastoor een vrije trap snoeihard en dat buiten het bereik van goalie Nick Oude Luttikhuis in de linkerbovenhoek stuurde: 2-0. Oude Luttikhuis wist met een schitterende redding even voor het rustsignaal een derde doelpunt voor de thuisclub in de eerste helft te voorkomen. . In de laatste minuten van het eerste voetbalbedrijf vond er nog een ongeluk plaats tussen de scheidsrechter en een speler van VVG ’25, die met de hoofden tegen elkaar knalden. Dit had geen vervelende gevolgen voor het verdere verloop van de wedstrijd.

In de tweede helft trad een lichtelijk herboren Grol 1 binnen de lijnen. Dit resulteerde in de 68ste minuut in de aansluitingstreffer van spits en topscorer Luc Berentsen. Het was Tyn Brockötter die daarbij voortreffelijk voorwerk leverde, daarbij herinneringen bij het publiek oproepend aan zijn vader Freddy, die zich destijds bij zijn eigen S.V. Grol en ook bij BVO De Graafschap van de juiste voetbaltechnische kant liet zien. De aansluitingstreffer zorgde voor de nodige extra inspiratie bij de Grol-elf op het veld, de technische equipe aan de zijlijn en de geweldige support van het Grolpubliek. Het was Thiemo Wessels die een hoekschop van Tiem Rots met een schitterende kopbal niet alleen wist te verlengen, maar ook te scoren: 2-2. In de resterende speeltijd stelde Grol alles in het werk om ook nog een overwinning over de streep te trekken. Maar die hoop werd helaas niet bewaarheid.

Zorg voor de scheidsrechter na ongelukje met speler. Foto: Marcel Houwer

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant