"Het levert je ook wat op. Je ziet blije kinderen die dolblij zijn dat zij hun favoriete spelletje uit kunnen oefenen en interactie met kinderen is zo leuk." Foto: Sanne Waenink

"Het levert je ook wat op. Je ziet blije kinderen die dolblij zijn dat zij hun favoriete spelletje uit kunnen oefenen en interactie met kinderen is zo leuk." Foto: Sanne Waenink

Sanne Waenink

Grol luidt noodklok bij gebrek aan teambegeleiders jeugd

Sport

‘We hebben alle faciliteiten goed voor elkaar, alleen de poppetjes nog niet’

Door Henri Walterbos

GROENLO - De vereniging bloeit en leeft aan alle kanten, is kerngezond, honderden vrijwilligers steken de handen uit de mouwen, en toch luidt Grol de noodklok. Het betreft hier de invulling van trainers en begeleiding van enkele jeugdteams. Het voetbalbestuur deed afgelopen week om die reden een zogenaamde ‘allerallerlaatste oproep aan alle Grolleden en iedereen met een blauw-wit hart’ uit; ‘wie helpt de spelers van O15-2, O15-3, O17-3 en O17-4 uit de brand? Of het nu gaat om een rol als trainer, leider of ondersteuning op een andere manier: iedere hulp is welkom.’

Noodsituatie
Dennis Pasman, voorzitter van het voetbalbestuur bevestigt de noodsituatie en hoopt dat de oproep zoden aan de dijk zet. “Met veel inzet hebben we de afgelopen periode gezocht naar trainers en stafleden voor onze teams O15-2, O15-3, O17-3 en O17-4. Het is ondanks alle inspanningen nog niet gelukt om deze functies in te vullen. Dat betekent dat we een dringend beroep moeten doen op ouders en andere betrokkenen om deze teams te ondersteunen. Op korte termijn zullen we daarom voor deze teams een ouderbijeenkomst organiseren, waarin we samen gaan bekijken hoe we ervoor kunnen zorgen dat deze spelers alsnog kunnen trainen en hun seizoen kunnen starten. Het zou fijn zijn dat er ouders zijn die hierin willen ondersteunen maar je hebt ook een stukje vastigheid nodig, iets wat die teams ook verdienen, dus zijn we op zoek naar mensen die hierin iets willen betekenen, zo’n anderhalf uur per keer. Een training verzorgen, of op zaterdag ondersteunen bij wedstrijden, als leider, assistent scheidsrechter. Dan zijn we al enorm uit de brand geholpen. We hebben echt al van alles geprobeerd. Als we niets vinden dan zullen ouders wat moeten doen, anders kunnen die jongens en meisjes niet voetballen. Het is echt een noodoproep”, windt Pasman er geen doekjes om.

Hoofdtrainer Breedtesport
Naast begeleiding van enkele teams is het voetbalbestuur ook nog steeds actief op zoek naar een Hoofdtrainer Breedtesport. “Dat is voor zeven teams. Naast voornoemde teams ook O12-2, O13-3 en O13-4. Deze persoon speelt een belangrijke rol bij de breedtesporttrainingen waar al deze teams aan mee doen. We hadden hier een heel mooi model voor. Dat deed Max de Vries die helaas moest stoppen vanwege werk. Het model is iedere woensdag anderhalf uur trainen met deze groep, met één hoofdtrainer die ook een beetje verstand heeft van voetbaltechnische zaken maar ook van het didactische aspect. Het gaat er niet om dat deze spelers de beste spelers worden, maar dat ze zich wel kunnen ontwikkelen. Deze hoofdtrainer verzint voor iedere week een aantal oefenvormen en wordt ondersteund door een aantal vrijwilligers die bij toerbeurt aansluiten. Die ondersteunen dan de ouders en elftalbegeleiders tijdens die trainingen. Die functie kun je niet maar zo iedereen laten doen. Je moet je aanpassen aan het niveau en je hebt verschillende leeftijdsgroepen samen. Hier kijken we zorgvuldig naar. Als we die persoon al hadden, dan kunnen de teams in ieder geval trainen.”

Ondersteuning
Grol wil op alle mogelijke manieren ondersteunen om alles mogelijk te maken. “Er zijn zoveel dingen die we aan kunnen bieden. Als je het ingewikkeld vindt om voor een groep te staan, dan kunnen we je daarbij helpen, als voetbalbestuur, technisch hart of het coaching team onder leiding van Natasja Dankbaar. We willen oefentrainingen aanbieden. We hebben alle faciliteiten goed voor elkaar, alleen de poppetjes nog niet. We willen wel graag een stukje vastigheid anders moet je weer roosters maken. We willen graag mensen die het leuk vinden een paar uurtjes op het veld te staan.”

Vast lopen
“Het is ieder jaar weer een hele klus om dit voor elkaar te krijgen, maar nu lopen we vast. Dat is niet alleen bij Grol hoor, maar je moet wat. In het westen is het nog erger dan hier. Daar worden ouders al verplicht om iets te doen, maar daar willen wij nog niet aan, maar als het ons niet lukt ontkomen wij daar misschien ook niet aan. Die teams hebben gewoon begeleiding nodig. We hopen dat de laatste oproepen en de bijeenkomst met ouders iets oplevert, er een oplossing komt, want er moet iets te bedenken zijn.”

Of het nu gaat om een rol als trainer, leider of ondersteuning op een andere manier, iedere hulp is welkom. “Ook mensen die Grol niet kennen, hier bijvoorbeeld naar toe zijn verhuisd en wel affiniteit met het spelletje hebben en leuk vrijwilligerswerk zoeken op dit gebied, meld je. We gaan graag met hen gesprek. Het levert je ook wat op. Je ziet blije kinderen die dolblij zijn dat zij hun favoriete spelletje uit kunnen oefenen en interactie met kinderen is zo leuk. En voor jongeren geldt, het staat ook goed op je cv.”

Interesse: neem contact op met Ruben Stapelbroek, Dennis Dibbets, Joris Reinders of Marcel ten Barge of mail naar voetbalbestuur@svgrol.nl

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant