1e, 2e en 3e prijs volleybaltoernooi 2024. Foto: Feestvereniging Zwolle

1e, 2e en 3e prijs volleybaltoernooi 2024. Foto: Feestvereniging Zwolle

Zwolle viert 25e keer Meifeest op ’t Stootman

Cultuur

ZWOLLE - In het weekend van 24, 25 en 26 mei werd in Zwolle bi’j Grolle het Meifeest gevierd. Dit jaar extra speciaal, omdat dit feest voor Zwollenaren en andere feestvierders voor de 25ste keer op Feestterrein ’t Strootman plaatsvond.

Op vrijdagavond 24 mei werd het Meifeest afgetrapt met een ouderwetse dansavond, waar allereerst de voetjes van de vloer gingen onder leiding van Hans Roerdink. Klassiekers als Walk of Live, Let Your Love Flow en Bad Moon Rising ontbraken niet. Daarna werd het feestje voortgezet door de zeskoppige band Foolhouse, waar zij met lekkere feestmuziek het publiek opnieuw aan het dansen kregen.

Op zaterdagmiddag was er vermaak voor de kinderen, zoals een timmerdorp, waterglijbaan en schminken. Fanatieke spelletjes-spelers hebben meegedaan aan de Grote Zwolse Spelshow, waar een pubquiz, klassieke bingo en een muziekronde elkaar afwisselden. Verschillende leuke prijzen werden in de wacht gesleept en uiteindelijk gingen Niek Klein Avinck en Jorn Heming naar huis met de hoofdprijs, een geheel verzorgede barbecue voor tien personen inclusief drankjes.

Nadat iedereen thuis de prijzen een plekje had gegeven, was er zaterdagavond opnieuw een gezellig feestje in de tent. De ZME Piraten DJ’s  warmden onder het genot van de fijnste piratenhits het feestje alvast goed op. Vervolgens hebben de mannen van Coverband Livin’Room de tent op z’n kop gezet met hun aanstekelijke enthousiasme en geweldige medleys. Zij wisten het voor elkaar te krijgen dat de hele tent op z’n knieën zat en vervolgens volledig los ging.

Op de finaledag van het Meifeest hebben de Zwollenaren een bomvol programma afgelegd met elkaar. Men startte met spelletjes in de tent, waar de oudere jeugd een kaartje kon leggen en een potje Rummikub heeft gespeeld, onder het genot van een lekker hapje en drankje. Door de andere fanatiekelingen werd meegedaan aan de fietssterrit, waar ze een mooie fietsroute door Zwolle en omgeving hebben afgelegd en waar de familie Klumpers de korte route en de groep DoGeMaJa de lange route met bijbehorende fotovragen het beste wist af te leggen. Tijdens het volleybaltoernooi gingen verschillende teams de strijd met elkaar aan, waar uiteindelijk team FC Schuhem bij de volwassenen en team de Minions bij de kinderen de eerste prijzen in de wacht wisten te slepen.

Toen alle sportieve activiteiten hun hoogtepunt hadden bereikt, is door velen in de zon genoten van het heerlijke weer, waar rond de klok van 18.00 uur een buitje zorgde dat in de tent het dak eraf ging met Feest DJ Hansie! Het bestuur van Feestvereniging Zwolle kijkt dan ook terug op een prachtig weekend Meifeest Zwolle.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant